Konspol

Konspol podjął wyzwanie #Gaszynchallenge

28 lipca 2020 godz. 11:49

W dniu 29 czerwca 2020 r. firma Konspol postanowiła dołączyć do popularnej akcji charytatywnej i wzięła udział w #Gaszynchallenge

#Gaszynchallenge to ogólnopolska akcja charytatywna, która zatacza coraz szersze kręgi, zachęcając do udziału nie tylko osoby prywatne, ale również firmy i instytucje. Nominowani pomagają zawsze wybranej przez siebie osobie za pomocą portalu www.siepomaga.pl. Do akcji dołączyła również nasza firma. Dziękujemy za nominację do #Gaszynchallenge Niepublicznemu Przedszkolu Mali Odkrywcy z Piotrowic oraz firmie Fabiola z Młodojewa. Naszym zadaniem było wykonanie 10 pompek lub 10 przysiadów, nagranie filmiku i jego opublikowanie. W akcji wzięło udział około 200 osób.

Do wzięcia udziału w tej inicjatywie nominowaliśmy również kolejne firmy, a mianowicie:

·         Zakład Karny w Gębarzewie,

·         firmę Koral z Nowego Sącza,

·         Meble Mikołajczyk z Piotrowic.

Zebrane środki przekazaliśmy na pomoc Agnieszce, mamie dwójki małych dzieci, która potrzebuje wsparcia finansowego na intensywną rehabilitację, związaną z wybudzaniem ze śpiączki. Jest osobą, która dla swoich dzieci uciekła przed śmiercią, a teraz walczy o realny powrót do swoich najbliższych – nasza firma chce jej w tej walce pomóc. Część środków przeznaczamy też dla 2-letniej Michalinki, która cierpi na Zespół Retta – nieuleczalną chorobę genetyczną. Aby ta uśmiechnięta dziewczynka mogła komunikować się z otoczeniem, niezbędny jest zakup specjalnego komunikatora, którego koszt przerasta możliwości finansowe rodziny – stąd decyzja o naszej pomocy.

 

Konspol nie po raz pierwszy włącza się do akcji pomocowej. Firma zawsze była otwarta na różnorodne akcje społeczne i charytatywne, działając zgodnie z zasadą, że dzielenie się z potrzebującymi ma ogromną wartość i siłę, która zmienia świat na lepszy. Dlatego również tym razem decyzja o podjęciu wyzwania została podjęta bez chwili wahania. Warto pomagać! Bo dobro powraca.