Konspol

Grupa Konspol

Grupa Konspol jest najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem i przetwórcą kurczaka w Polsce, zaliczanym do europejskich liderów.

Grupa składa się z czterech zintegrowanych firm:

Pasz Konspol to nowoczesna w pełni skomputeryzowana wytwórnia pasz o wydajności 15 ton produkcji pasz na 1 godzinę i producent kurczaków karmionych ziarnami zbóż i roślinami strączkowymi, bez dodatków antybiotyków i maczek mięsno-kostnych.

Konspol Bis to jedna z najbardziej nowoczesnych w Europie ubojnia kurczaków chłodzonych po uboju powietrzem o wydajności 11 tys. sztuk kurczaków na godzinę. Zakład posiada międzynarodowe certyfikaty jakości, w tym IFS, BRC oraz Halal. Konspol Bis to również wyspecjalizowany zakład przetwórczy z 4 liniami do produkcji wyrobów convenience.

Konspol Holding - zakład przetwórstwa kurczaków, który jako pierwszy w Polsce wprowadził do oferty produkty bazujące na unikalnej technologii wytwarzania produktów w 100% z mięsa kurczaka. Obecnie w portfolio firmy znajduje się  ponad 100 różnorodnych pozycji produktowych we wszystkich asortymentach m.in.: mięso świeże z kurczaka, wędliny, pasztety, parówki, kiełbasy, dania gotowe, kiełbasy cienkie, wyroby grillowe, wędliny Light, produkty bezglutenowe oraz pierogi. Potencjał produkcyjny zakładu w Nowym Sączu to ok 4 tys. ton wyrobów gotowych miesięcznie.

Grupa Konspol jest wyjątkowo atrakcyjna dla klientów, ponieważ oferuje szeroki asortyment produktów z kurczaka od świeżego mięsa do najbardziej przetworzonych produktów delikatesowych, z własną dostawą na obszarze całej Polski. Wraz z rosnącą świadomością i wrażliwością konsumentów na wartości zdrowotne żywności, rośnie również popularność produktów Konspolu. Pomimo swojego pochodzenia z czystego mięsa kurczaka nasze produkty konkurują wyjątkowo dobrze z produktami wieprzowymi i wołowymi. Jest to obok wysokiej jakości, efekt stosowania unikalnej własnej technologii.

KLUCZOWI ODBIORCY

  • Handel tradycyjny: Sklepy i hurtownie
  • Sektor HoReCa: B2B, hotele, restauracje
  • Handel nowoczesny: sieci hiper i supermarketów, dyskonty
  • Eksport: Wielka Brytania, Finlandia, Szwajcaria, Dania, Szwecja, Holandia, Słowacja, Słowenia, Niemcy, Irlandia, Francja